کد خبر: 2324
ف
علم طب را استکبار از حوزه های علمیه جدا کرد
پایگاه اطلاع‌رسانی اسوگی‌ـ پس از آیات عظام مکارم شیرازی،علوی گرگانی،سبحانی ،بوشهری،سعیدی و ائمه جمعه بسیاری از استان ها ، آیت الله العظمی نوری همدانی نیز با قوت تمام از جریان احیای طب اسلامی حمایت نمودند.

بخشی از بیانات آیت الله العظمی نوری همدانی در جمع فعالان طب اسلامی :

علم طب را استکبار از حوزه های علمیه جدا کرد.

 

  1. سابقا در حوزه های علمیه، همانطور که علم فقه خوانده میشد علم طب هم خوانده می‌شد. بعدا دست‌های استکبار حوزه های فقهی را از حوزه های طبی جدا کرد و الا همه در یکجا درس میخواندند و در یک حوزه تمام علوم خوانده میشد....
  2. پدر بنده از علما بود و طبیب هم بود. ایشان هر دو علم را بلد بود .ایشان معالجه هم میکرد و پول هم نمی گرفت و دوا را هم از خودش تولید میکرد...
  3.  اگر شما (طلاب) هم فقیه باشید و هم طبیب، مقام بلند پیدا خواهید کرد.
  4.  یکی از موضوعات بسیار مهم طب و حفظ سلامت انسان است و هر کسی در جایگاه خودش باید به علم طب توجه کند.
  5. ما در احادیث داریم، العلم علمان علم الابدان و علم الادیان. علم ابدان مربوط به علم طب و علم الادیان مربوط به علم فقه است و اینها از مهمترین علوم هستند.
  6. طب قدیم بسیار مهم است و قرنها برای حفظ سلامت مردم این طب مرجع و پناهگاه بوده است.
  7. بهترین کار برای ترویج طب این است که شما (فعالان طب اسلامی) باید عملا به دنیا نشان دهید که طب قدیم دارای مزایای بسیار زیادی است و این کار مهم تر است و اثر بیشتری دارد. اینکه طب قدیم کامل تر از طب جدید است عملا اگر نشان دهید و نمونه هایی را بیاورید که افرادی به طب جدید مراجعه کردند و جواب نگرفتند و سپس با مراجعه به شما مداوا پیدا کردند و درمان شدنند این کار ایمان مردم را به شما بالا میبرد.
  8. سابقا میگفتند طب چهار اصل دارد و انسان ها چهار مزاج دارند یا دموی مزاج بودند یا صفراوی یا سوداوی یا بلغمی مزاج.

امروزه این را قبول ندارند و این شکی نیست که انسانها با هم متفاوتند و شناختن این تفاوت ها در معالجه و حفظ سلامتی بسیار مهم است.

  1. در نتیجه پیشرفت دانش برای انسان پای مصنوعی، دندان مصنوعی و چیزهای مختلف میسازند اینها هیچ کدام جایگزین آنچه خدا قرار داده نیست و اگر صدها نمونه از اینها درست کنند جایگزین آنچه خدا قرار داده نمی شود. بر اساس طب قدیم سن مردم بالا تر بود، سلامت مردم بیشتر بود، اما بر اساس تمدن فعلی سن مردم پایین آمده است و سلامت از بین رفته است.
مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.